Doporučujeme

Časopis pro technickou a informační výchovu. ON-Line

Časopis pro podporu vzdělávání. ON-Line

Portál studijních a výukových opor katedry technické a informační výchovy PdF MU. ON-LinePřihlášení

 __    __ __   __ ____  __    __
\ \ / / \ \ / / | __ ) \ \ / /
\ \ /\ / / \ \ / / | _ \ \ \ /\ / /
\ V V / \ V / | |_) | \ V V /
\_/\_/ \_/ |____/ \_/\_/
Enter the code depicted in ASCII art style.

Projekt Kvalifikace

Tisková zpráva č. 1 – 12. duben 2011

Fakulta pedagogická ZČU v Plzni získala na období duben 2011 – březen 2012 projekt ESF programu OPVK (prioritní osa 7.1). Jedná se o projekt partnerský, do kterého jsou zapojeni ještě kolegové z pedagogických fakult JČU v Budějovicích a TUL v Liberci.


Podpora je zaměřena v první řadě na rozšíření kvalifikace nedostatečně kvalifikovaných učitelů v Plzeňském, Karlovarském, Jihočeském, Ústeckém a Libereckém kraji. Nekvalifikovaní učitelé jsou totiž tlakem zákona (ve Sbírce zákonů zákon č. 422/2009 Sb.) motivováni si svou kvalifikaci do roku 2014 doplnit nebo alespoň zahájit příslušné studijní programy, na což náš projekt bezprostředně reaguje.


V rámci projektu budou mít partnerské organizace za úkol činnost v rámci základních tří klíčových aktivit. První a druhá jsou úzce spjaty s výše uvedeným problémem nedostatečné kvalifikace. Učitelé mohou částečně nebo zcela zdarma studovat v rámci rozšiřujícího studia, které má formu kombinovanou z kontaktní a bezkontaktní výuky. Třetí klíčová aktivita se týká vytvoření Standardu pro udělování akreditací pro DVPP pro vzdělávací programy podle §6 písm. c) vyhlášky č.317/2005 Sb.


Uchazeči o studium se mohou již teď hlásit u Bc. Gabriely Hrubé (FPE ZČU, ghruba@fpe.zcu.cz), která podá informace všem zájemcům o studium a poskytne kontakty i na ostatní zúčastněné partnery. S veškerými dotazy ohledně projektu se můžete obracet i na Mgr. Michaelu Voltrovou (koordinátor projektu) a Mgr. Hanu Menclovou (metodik projektu).
 

Aktuality

19.11. 2014: Aktualizován harmonogram projektu NT
 
17.11. 2014: Projekt NT - Multimediální výuková technologie ve výuce - zde
 
17.5. 2014: ZDARMA - Kurzy pro žáky a učitele v rámci projektu Systematická podpora výzkumu a vývoje na ZČU
 
 
 
 
 

Náhodný obrázek

200810161853_PICT0016 (640 x 480)